Къде ще завърши Гришо 2019 година?

27 юли 2017 22:30 Емил Арсов

Страхотни фенове, малко футбол, много битка и нулево реми между Ботев и Маритимо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев Пловдив не успя да пречупи португалския Маритимо и първият мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа между двата тима приключи при резултат 0:0.

„Канарчетата” бяха подкрепяни неуморно от хиляди свои фенове и останаха непобедени в десети поред европейски двубой на стадион „Лазур”, но спряха серията си от 26 домакинства на международната сцена с отбелязано попадение.

Поройният дъжд, изсипал се над Бургас в часовете преди мача, затрудни доста и двата отбора, защото теренът бе мокър и футболистите често се подхлъзваха на тревата.

Това, в комбинация с напрежението, доведе до доста нарушения в началните минути и равностойна игра.

Постепенно Ботев пое инициативата, но така и не можа да стигне до чиста голова ситуация.

Такава нямаха и гостите, благодарение на една чудесна намеса на Йордан Минев във вратарското поле малко преди почивката.

Минути преди това пък Тодор Неделев отправи силен изстрел от далечна дистанция, но над целта.

Така в крайна сметка през първото полувреме не се стигна до нито един точен удар към която и да е от двете врати.

Имаше само четири неуспешни опита те да бъдат поразени, три жълти картона, много битка на терена и редица нарушения.

Ботев започна по-дейно втората част и в 49-ата минута Омар Косоко намери с чудесно центриране Фернандо Виана, но деветката на „жълто-черните” прати топката с глава от границата на вратарското поле във външната част на мрежата.

Първият точен удар в мача не закъсня и бе нанесен от Тодор Неделев, който се озова на отлична стрелкова позиция в 54-ата минута, но шутът му от точката за изпълнение на дузпа бе спасен от вратаря на Маритимо.

Дузина минути по-късно гостите също отправиха своя първи точен изстрел. Той дело на Ебер Беса, но и спасен с вещина от Иван Чворович.

Неговият колега от Маритимо също демонстрира класа в 72-ата минута, когато Тодор Неделев изпълни отлично свободен удар и прати топката към далечния ъгъл, ала португалският страж бе на висота и отрази.

До края обаче нямаше повече голови възможности, а Тодор Неделев получи контузия и бе заменен принудително.

В добавеното време на срещата се стигна до грозни сцени на терена и сблъсъци между футболисти на двата тима заради остро влизане в тялото на Чворович, но всичко се размина с два жълти картона.

Така в крайна сметка развръзката остана за реванша в Португалия, който ще се проведе на трети август.

4. Виктор Генев
8. Тодор Неделев Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра

3. Антонио (к)
5. Жуниор Контузия или получаване на медицинска помощ Контузия или получаване на медицинска помощ

Събития

90+4' Край на мача Край на мача! Ботев Пловдив и Маритимо не си вкараха гол в първия мач помежду си от третия квалификационен кръг на Лига Европа.
90+3' Жълт картон Валенте също получава жълт картон.
90+3' Жълт картон По един играч от двата отбора е предупреден официално след сблъсъците. От Ботев това е капитанът Балтанов.
90+3' Грозни сцени в края на мача! Стигна се до сблъсъци между играчите, след като футболист на гостите влезе остро в Чворович, който вече бе овладял топката.
90+1' Удар Виктор Генев стреля с глава, но ударът му бе блокиран.
90' Три минути добавено време на мача.
89' Тони Тасев изпревари съперник и бе фаулиран точно на аутлинията.
85' Смяна за състезател влизащ в игра Виктор Люндберг заменя Пиньо.
85' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача.
83' Смяна за състезател влизащ в игра Лятното попълнение Тони Тасев заменя Тошко Неделев.
83' Смяна за състезател излизащ от игра Неделев напуска терена заради травма.
82' Контузия или получаване на медицинска помощ Тодор Неделев изпитва болки и ще бъде принудително заменен.
82' Смяна за състезател влизащ в игра Жан Клебер сменя Ебер Беса.
82' Смяна за състезател излизащ от игра Нова смяна в Маритимо.
76' Смяна за състезател влизащ в игра Серкан Юсеин заменя Меледже.
76' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в състава на Ботев.
73' Удар Неточен удар с глава на Жуниор.
72' Смяна за състезател влизащ в игра Едгар Коща заменя Пикети.
72' Смяна за състезател излизащ от игра Първа рокада и в строя на Маритимо.
71' Bнимание Страхотно изпълнение на Тодор Неделев, който стреля по диагонала към далечния ъгъл от свободния удар, но вратарят на гостите успя да се намеси.
71' Луиш Мартинс игра с ръка в близост до наказателното си поле, свободен удар в полза на Ботев.
69' Стабилна намеса на Пламен Димов.
67' Жълт картон Гамбоа получава жълт картон за безкомпромисно влизане в краката на Косоко.
66' Центриране Втори пореден ъглов удар за Маритимо, нищо опасно и при двете центрирания.
66' Bнимание Беса отново стреля от границата на пеналта, този път точно, но Чворович се намесва чудесно и успява да избие в корнер.
65' Смяна за състезател излизащ от игра Фелипе Бризола влиза на терена, заменяйки Крум Стоянов.
65' Смяна за състезател влизащ в игра Първа смяна в мача.
64' Центриране Нарушение в средата на терена дава шанс на гостите да центрират към пеналта и те го правят, но Генов е над всички в пеналта.
63' Крум Стоянов извършва нарушение в атака.
61' Удар Беса получи шанс да стреля от границата на пеналта и го използва, но топката мина покрай вратата на Чворович.
59' Крум Стоянов бе изведен добре, но нямаше подкрепа в предни позиции и в крайна сметка се стига до аут.
57' Засада След две респектиращи намеси на Виктор Генев се стига до засада на Косоко.
54' Bнимание Първият точен удар в мача е нанесен от Тодор Неделев, който се озова на отлична стрелкова позиция, но шутът му от точката за изпълнение на дузпа бе спасен от вратаря на Маритимо.
49' Bнимание Косоко центрира чудесно в пеналта и Виана стреля с глава от границата на вратарското поле, но топката спря във външната част на мрежата.
48' Ботев се настани в половината на съперника веднага след почивката.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме, няма промени в двата състава.
45+4' Край на мача Край на първото полувреме! Ботев Пловдив и Маритимо се оттеглят на почивка при резултат 0:0.
45+3' Жълт картон Беса получава жълт картон заради нарушение срещу Балтанов.
45+3' Центриране Неделев опита центриране към близката греда, но защитата на гостите се справи.
45+2' Центриране След корнера се стига до нов такъв, тъй като вратарят на гостите се намеси.
45+2' Ъглов удар в полза на Ботев във втората минута от добавеното време.
45' Три минути добавено време за първото полувреме.
45' Удар Бебето отправи силен, но неточен изстрел от свободния удар.
44' Жълт картон Омар Косоко също получава жълт картон.
40' Жълт картон Пламен Димов получава първия жълт картон в мача, тъй като извърши тактическо нарушение срещу Пиньо, за да спре обещаваща атака на Маритимо.
38' Засада Вратарят на гостите е над всички след центрирането от свободния удар, но и без това бе маркирана засада.
37' Фернандо Виана е фаулиран в близост до ъгъла на наказателното поле, свободен удар в полза на Ботев.
36' Виктор Генев е фаулиран до тъчлинията, след като преди секунди отне с остър, но чист шпагат топката от краката на Валенте.
35' Центриране Португалците изпълниха корнера прекалено силно и топката прехвърли всички футболисти в наказателното поле.
34' Bнимание Опасна контраатака на Маритимо, но Йордан Минев успя да изчисти точно преди Валенте да нанесе решителен удар с глава от вратарското поле.
32' Поредно нарушение в центъра на терена, този път извършено от Пиньо.
28' Засада Гостите опитаха да преодолеят цялата отбрана на Ботев с дълъг пас към фланга, но Валенте е в засада.
27' Удар Хубав удар на Тодор Неделев, който стреля мощно от 30-ина метра, но топката мина над вратата.
26' След центрирането към пеналта на пловдивчани е отсъдено нарушение в атака на португалците.
25' Меледже извършва нарушение в опита си да стигне до топката.
25' След равностойното начало на мача Ботев успя да овладее инициативата.
24' Центриране Този път Панов пробва прострелно центриране, но то се оказа малко по-остро, отколкото бе необходимо за Крум Стоянов.
23' Удар Цветомир Панов опита да прехвърли стража на гостите от далечна дистанция, но топката минава високо над вратата.
21' Центриране Нищо интересно след корнера, вратарят на Маритимо изпълнява аут.
20' Косоко овладя в пеналта и хитро подаде към Крум Стоянов, който опита да върне топката, но тя бе избита в корнер.
19' Сега Балтанов е фаулиран.
18' Играта е доста накъсана, а и мокрият терен не помага на футболистите, които често се подхлъзват на тревата.
16' Нарушение на Балтанов.
14' Неделев опита да изведе Крум Стоянов, но неуспешно.
10' Контузия или получаване на медицинска помощ Жуниор отново е на тревата, явно е получил травма още в началото и оставането му на терена е под въпрос.
8' Двата тима си размениха по едно безсмислено нарушение в средата на терена.
6' Засада Балтанов намери с центриране Виана след контраатака на Ботев, но страничният рефер сигнализира за засада.
4' Удар Първата възможност е пред вратата на Ботев, но за щастие ударът на Пиньо не намери целта.
3' Контузия или получаване на медицинска помощ Фаулираният Жуниор получава лекарска помощ.
3' Лъчо Балтанов спечели топката в пеналта на гостите, но с цената на нарушение в атака.
1' Страхотна атмосфера на стадион „Лазур” в Бургас, публиката на Ботев пее познат рефрен, а температурата е 21 градуса.
1' Начало на мача Начало на мача!