Хърватия спечели световната титла по водна топка

В спора за бронза сърбите надделяха над Гърция с 11:8

Хърватия победи домакина Унгария с 8:6 и спечели титлата по водна топка на Световното първенство по плувни спортове в Будапеща. Капитанът Сандро Сукно реализира хеттрик за успеха, а хърватите заслужиха трофея за втори път след 2007 година.

Гостите взеха отлична преднина от 4:0, като за първи път не позволиха на унгарците на отбележат гол през една четвърт на шампионата. Във втората част домакините върнаха две попадения чрез Бела Тарок и Мартон Вамош и се оттеглиха на почивка с пасив от 2:4.

Натискът на унгарците в началото на второто полувреме даде резултат и те дори успяха да изравнят с голове на Балаж Ердей и Кристиан Манхерц, но последваха нови три безответни гола за Хърватия и това се оказа решаващо.

Така Хърватия, който елиминира олимпийския шампион Сърбия на полуфиналите с 12:11, стигна заслужено до златото. В спора за бронза сърбите надделяха над Гърция с 11:8.