Атлетико Мадрид спечели Ауди Къп (ВИДЕО)

На финала на турнира на "Алианц Арена" "дюшекчиите" се наложиха над Ливърпул с 6:5 след изпълнение на дузпи

Атлетико (Мадрид) спечели приятелския турнир Audi Cup в Мюнхен. На финала на турнира на "Алианц Арена" "дюшекчиите" се наложиха над Ливърпул с 6:5 след изпълнение на дузпи.

В редовното време двата тима не излъчиха победител, завършвайки наравно 1:1.

Мадридчани поведоха в 33-ата минута с гол с глава на Кейди Баре. Стражът на Ливърпул Дани Уорд се намеси при изстрел на Анхел Кореа, но при добавката след това нямаше шанс.

Мърсисайдци успяха да изравнят седем минути преди края, след като Роберто Фирмино се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Дивок Ориги.

Така се стигна до наказателни удари, при които Атлетико не сбърка нито веднъж, докато за Ливърпул фатален пропуск направи Джордан Хендерсън.

В мача за третото място на турнира Наполи постигна победа над Байерн (Мюнхен) с 2:0.