Милан не пощади Университатя и у дома (ВИДЕО)

"Росонерите" продължават напред в Лига Европа след 2:0 в реванша

Милан спечели с 2:0 у дома реванша срещу Университатя Крайова в третия квалификационен кръг на Лига Европа и с общ резултат 3:0 продължава в плейофите на турнира.

Срещата се игра на „Джузепе Меаца” пред близо 65 000 зрители, а съдийството бе поверено на българските рефери Никола Попов, Георги Тодоров, Мартин Венев и Станислав Тодоров.

В състава на Университатя като титуляри започнаха Радослав Димитров и Христо Златински, като и двамата останаха на терена 90 минути.

Кеси вкара страхотен гол в 5-ата минута, който бе отменен заради засада.

Резултатът бе открит в 9-ата минута, когато след изпълнение на корнер румънският страж не се намеси добре и грешката бе наказана от Бонавентура.

Гостите имаха страхотна възможност да изравнят в 20-ата, но Донарума се справи блестящо след удар на Митри.

В края на полувремето Калансеа изби удар на Сусо, а при добавката от малка дистанция Конти изкара в аут.

В 51-ата минута Кутроне оформи крайното 2:0 след грешка на отбраната и удар от малка дистанция, при който нямаше как да сбърка.