Лудогорец взе трите точки в голов екшън с Витоша (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Орлите" на два пъти изоставаха, но направиха пълен обрат за крайното 4:2

Лудогорец спечели с 4:2 гостуването си на Витоша Бистрица, като на два пъти разградчани бяха догонващи в резултата, но в крайна сметка успяха да пречупят своя съперник и си тръгнаха от „Васил Левски” с трите точки.

Срещата започна отлично за домакините, които шокираха „орлите” още в 3-ата минута. Отофе чукна с глава топката към Гьонов, той напредна отдясно и центрира в пеналта, където Долапчиев насочи точно в мрежата за 1:0.

Лудогорец вдигна оборотите и в 12-ата Върджил Мисиджан върна паритета след отлично подаване на Лукас Саша.

В 36-ата разградчани отново бяха в ролята на догонващи след извеждащо подаване на Михаил Петров и прецизен диагонален шут на Долапчиев, който вкара втория си гол в мача.

В ответната атака обаче вратарят на домакините фаулира Мисиджан и реферът отсъди дузпа, която Козмин Моци превърна в гол в 38-ата минута.

След почивката оборотите паднаха, а първото чисто положение бе за сметката на гостите, но Кишада стреля неточно в 57-ата минута от чиста позиция.

В 68-ата Долапчиев бе близо до това да запише хеттрик срещу шампионите, но ударът му от 20-ина метра профуча покрай левия страничен стълб.

След цял мач догонване разградчани направиха обрата пълен в 73-ата минута, когато Мисиджан надбяга Върбанов отляво и центрира в наказателното поле, а Кампаняро с технично изпълнение прати в мрежата за 3:2.

В 85-ата минута късметът тотално обърна гръб на Витоша - Христозов загуби равновесие и топката му бе отнета с лекота от Кишада, бразилецът излезе сам срещу Християн Василев и без проблем завърши с точен удар за крайното 4:2.

Съставите:

Витоша: 97. Християн Василев, 3. Йордан Върбанов (к), 6. Румен Гьонов, 7. Кристиян Кочилов, 17. Михаил Петров, 24. Николай Христозов, 25. Отофе Пол, 45. Григор Долапчиев,88.  Ивайло Лазаров, 99. Стефан Христов, 30.  Илиян Попов
Резерви:33. Николай Радев, 4. Кристиан Узунов, 2. Тодор Гочев, 19. Китан Василев, 9. Ангел Стоянов, 11.  Даниел Кутев, 77. Даниел Пеев
Старши треньор: Костадин Ангелов

Лудогорец: 33.  Ренан дос Сантос, 6.Натанаел, 5. Георги Терзиев, 30. Козмин Моци,  4. Сисиньо, 18. Светослав Дяков (к), 8. Лукас Саша, 10.  Густаво Кампаняро, 11.  Жуниор Кишада, 37.  Жоао Паоло, 93. Върджил Мисиджан
Резерви: 1. Хорхе Броун, 19. Александър Василев, 32.  Игор Пластун, 45.  Ивайло Климентов, 72. Ерол Дост, 38. Кристиян Китов, 98. Светослав Ковачев
Старши треньор: Георги Дерменджиев

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"