Байерн отмъкна Суперкупата с гол в края и дузпи (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха трофея за рекорден шести път

Байерн Мюнхен спечели Суперкупата на Германия след победа с дузпи над Борусия (Дортмунд) на "Сигнал Идуна Парк". В редовното време срещата завърши 2:2, а при наказателните удари "баварците" надделяха с 5:4. Това е рекорден шести трофей за баварския колос.

Домакините на два пъти повеждаха с голове на Кристиан Пулишич в 12-ата и Пиер-Емерик Обамеянг в 71-ата минута, но гостите изравняваха чрез Роберт Левандовски в 18-ата и автогол на Лукаш Пишчек в 88-ата минута.

Двубоят започна с лек домакински натиск, който доведе до гол. Хави Мартинес реши да лъже Кристиян Пулишич, американецът му открадна топката и останал очи в очи с Улрайх откри резултата. Байерн реагира бързо и само 6 минути по-късно изравни. Руди намери Кимих отляво, който напредна и пусна успоредно подаване за Левандовски. Полякът не сбърка за 1:1.

До края на първото полувреме играчите на Карло Анчелоти доминираха, но не успяха да създадат опасности пред Бюрки.

Втората част вървеше равностойно, когато в 71-ата минута Обамеянг изведе Борусия напред в резултата за втори път. Габонецът бе изведен от Усман Дембеле и копна топката над Улрайх за 2:1.

В 88-ата минута Байерн изравни след невероятен карамбол. Зюле стреля с рамо след изпълнение на корнер, топката срещна напречната греда. Топката попадна в Кимих, който се опита да я провре в мрежата, кълбото се удари в Пишчек и все пак влезе във вратата за 2:2.

Така се стигна до дузпи. Там  Кимих пропусна пръв, но след това Себастиан Роде и Марк Бартра не успяха да отбележат за домакините и така с 5:4 точни изстрела шампионите триумфираха с купата.

Борусия (Д) - Байерн 2:2
1:0 Пулишич (12)
1:1 Левандовски (18)
2:1 Обамеянг (71)
2:2 Пишчек (88) авт.