Тотнъм с успешен старт (ВИДЕО+СНИМКИ)

“Шпорите” спечелиха с 2:0 гостуването си на Нюкасъл

Тотнъм стигна до победата с 2:0 при гостуването си на Нюкасъл на старта си на новия сезон. Трите точки бяха спечелени благодарение на попадения на Дели Али и Бен Дейвис в средата на второто полувреме.

След първа част, в която липсваха положенията, нещата се промениха веднага след почивката, когато Джонджо Шелви си изкара глупав червен картон.

“Свраките” дори организираха по-опасните атаки в началото и първата опасност се откри пред Дуайт Гейл, който стреля неточно от воле. В седмата минута Рафаел Бенитес трябваше принудителна смяна, след като левият бек Пол Дъмет се контузи и на неговото място влезе Джамал Ласълс.

“Шпорите” постепенно започнаха да застрашават вратата на домакините.  В 26-ата минута Ериксен стреля опасно, но топката мина малко встрани от гредата. Към края на полувремето превъзходството на Тотнъм ставаше все по-осезаемо. Играчите на Почетино обаче не стигаха до чисти голови положения. Ериксен отново пробва удар в 41-ата минута, като този път Роб Елиът се намеси.

Нещата на терена се промениха в началото на второто полувреме. Джонджо Шелви направи голяма глупост и получи директен червен картон. Той настъпи Дели Али, който бе на земята, и то го направи пред погледа на съдията, който бе да се колебае го изгони. Малко по-късно Хари Кейн имаше великолепна възможност да открие резултата. Английският национал бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му от воле бе спасен блестящо от Роб Елиът.

Натискът на Тотнъм се увеличи, а Почетино пусна в игра Сон на мястото на разочаровалия Сисоко. След час игра резултатът бе открит. Ериксен с великолепно подаване намери Деле Али и той засече топката от въздуха в обратния ъгъл за 0:1.

Още в следващата атака лондончани се разминаха с нов гол, като удар на Кейн бе спасен от Елиът. Второто попадение дойде в 70-ата минута и бе дело на левия бек Бен Дейвис, който завърши отлична комбинация, преминала през Ериксен.

Така Тотнъм заслужено стигна до трите точки в мача.

НЮКАСЪЛ - ТОТНЪМ 0:2
0:1 - Деле Али (61)
0:2 - Дейвис (70)