Ливърпул се справи с Хофенхайм и е на крачка от групите на ШЛ (ВИДЕО)

"Мърсисайдци" победиха с 2:1 германския тим като гост

Ливърпул победи с 2:1 Хофенхайм като гост в първи мач от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Трент Алекзандър-Арнолд откри резултата в 38-ата минута, а в 74-ата Нордвайт си вкара автогол. Марк Ут оформи крайния резултата в 88-ата минута. В началото на мача Андрей Крамарич пропусна дузпа за домакините.

"Мърсисайдци" отново бяха без голямата си звезда Фелипе Коутиньо, Според официалната информация бразилецът има болки в гърба.

Хофенхайм получи право да изпълно пресилена дузпа в 11-ата минута. Серж Гнабри падна в наказателното поле на мърсисайдци след съприкосновение с Деян Ловрен. Зад топката застана Андрей Крамарич, който изпълни наказателния удар крайно несериозно и Миньоле спаси.

Домакините можеше да изравнят резултата в 24-ата минута, когато Сандро Вангер не успя да намери опразнената врата на англичаните. Последваха пропуски на Руп и Кадерабек. В 35-ата минута Ливърпул получи възможност да изпълни пряк свободен удар след нарушение срещу набралия скорост Садио Мане. Зад топката застана Трент Александър-Арнолд, който се прецизен удар не остави шансове на Оливер Бауман - 0:1. В 43-ата минута домакините бяха близо до изравняване, но Гнабри и Вагнер отново не успяха да намерят целта.

Първата по-опасна ситуация през втората част дойде едва в 66-ата минута. Серж Гнабри напредна и стреля, но отново не намери целта. Малко след това Бауман отрази удар на Салах.

В 74-ата минута Ливърпул вкара втори гол. Милнър получи топката на левия фланг и опита центриране, топката рикошира в гърдите на Нордвайт и влезе във вратата на домакините.

В 82-ата минута удар на Амири бе спасен. Шест минути по-късно домакините върнаха едно попадение. Защитата на Ливърпул не се ориентира добре при едно далечно подаване към резервата Март Ут. Нападателят се озова очи в очи с Миньоле и реализира за 1:2.