Милан писа 6 на Шкендия (ВИДЕО)

"Росонерите" си осигуриха безмислен реванш след седмица

Милан очаквано разгроми македонския си съперник Шкендия (Тетово) на "Сан Сиро" с 6:0 в последния квалификационен кръг на Лига Европа. Новото попълнение Андре Силва се отчете с две попадения, а Рикардо Монтоливо стори същото. По един гол добавиха Фабио Борини и Лука Антонели.

Резултатът беше открит от Андре Силва в 13-та минута, който реализира след колективна грешка в защитата на македонците. Вторият гол падна в 25-та минута. Негов автор беше Рикардо Монтоливо. Халфът вкара на празна врата след отбита топка от вратаря. Преди това Сусо стреля от пряк свободен удар.

Класиката беше оформена от Андре Силва в 27-та минута . Португалецът се изправи в наказателното поле и задържа топката, след което я прати във вратата на съперника. Четвъртият гол беше дело  в 67-та минута на друго ново попълнение - Фабио Борини. Бившият играч на Ливърпул вкара след асистенция на Силва.

Антонели направи 5:0 само минута по-късно. Защитникът вкара на празна врата след нова избита топка от вратаря. Последният гол беше дело на Монтоливо. Голът беше копие на петото попадение.

С убедителната победа Милан си осигури безболезнен реванш в Македония след седмица.