Летящ старт за Борусия (Д) в Бундеслигата (РЕЗУЛТАТИ+ГОЛМАЙСТОРИ+ВИДЕО)

"Жълто-черните" сразиха с 3:0 Волфсбург като гост

Борусия (Дортмунд) стартира впечатляващо новия сезон в Бундеслигата. "Жълто-черните" победиха с 3:0 Волфсбург като гост. Кристиян Пулишич (22), Марк Бартра (27) и Пиер-Емерик Обамеянг (60) бяха точни за тима на Петер Бос.

Холандският наставник заложи на новото попълнение Максимилиан Филип за сметка на извадения от отбора Усман Дембеле. Сред титулярите личеше името на Марио Гьотце. Германският национал пропусна втората половина на миналия сезона заради заболяване.

Американският национал Кристиян Пулишич откри резултата в 22-ата минута. Крилото получи топката от Гьотце и с хубав удар извън наказателното поле нацели гредата, след което кълбото влетя в мрежата. Пет минути по-късно Марк Бартра вкара изключително красив гол. Испанският бранител насочи топката в далечния ъгъл на Кастелс и не му остави шансове.

След час игра Пиер-Емерик Обамеянг сложи точка на спора с трето попадение. Габонският нападател засече центриране на Пулишич отдясно, с което оформи и крайното 0:3.