Ювентус с класика срещу Каляри (ВИДЕО)

Марио Манджукич (12) даде ранен аванс на шампионите

Ювентус стартира защитата на титлата си в Италия с класическа домакинска победа над Каляри с 3:0 в среща от първия кръг на Серия „А”.

Марио Манджукич (12) даде ранен аванс на шампионите след асистенция на Лихтщайнер.

В 39-ата минута Диего Фариас от гостите пропусна дузпа, а резултатът 1:0 се запази до последните секунди на първата част, когато Пауло Дибала (45+1) удвои преднината на „бианконерите” след пас на Пянич.

След почивката футболистите на Масимилиано Алегри продължиха да бъдат пълни господари на терена и аржентинският голмайстор Гонсало Игуаин (66) направи разликата класическа след асистенция на Алекс Сандро. До края на мача „старата госпожа” намали оборотите и не вкара други попадения в противниковата врата.