ЛЕГЕНДАТА СЕ ЗАВРЪЩА! Локо (Сф) с нова победа във Втора лига

"Червено-черните" остават лидери в класирането и след петия кръг

Легендарният български футболен клуб Локомотив (Сф) продължава своя възход по пътя към мястото, което исторически е заслужил! "Червено-черните" победиха с 3:1 като гости Марица и продължават да са лидери във Втора лига. Това бе четвърти пореден успех за един от най-обичаните отбори на София.

Мачът на стадиона в пловдивския квартал Коматево се игра при изключително горещо време и постави на изпитание и двата отбора, предаде репортер на Novsport.com. През първото полувреме голови положения почти липсваха, но домакините от Марица успяха да поведат в резултата. В 43-та минута Рангел Игнатов отправи хубав удар по диагонала от границата на наказателното поле и топката влезе в мрежата - 1:0.

След почивката гостите имаха пълно превъзходство и абсолютно заслужено стигнаха до трите точки. В 58-та минута централният защитник Емил Виячки отново вкара важен гол за Локото. След като донесе победата над Монтана в предишния кръг, сега той се разписа отново с глава във вратата на Марица след чудесен пас на Денис Стоилов.

Шест минути по-късно Николай Цветков - Демона показа класата си и хвърли в екстаз феновете на Локо (Сф) след извеждащ пас на Илия Димитров. Отново Цветков успокои окончателно своя отбор в 73-та минута. Тогава след показна контраатака Демона вкара втория си гол в мача - 1:3. До края "червено-черните" удържаха аванса си и още поне седмица ще бъдат лидери в класирането на Втора лига. Следващия уикенд Локо гостува на Струмска слава на стадиона в Радомир.

Официално: ЦСКА 1948 представи Иван Иванов