Важна победа за националките по водна топка на европейското

Девойките спечелиха драматично с 8:7 срещу Португалия

Българският национален отбор по водна топка за девойки спечели важна победа на европейското първенство за родени 2000+ в Нови Сад. Шампионатът събра 16-те най-добри отбора на Стария континент.

От олимпийските игри в Токио през 2020 г. представителството на силния пол и на дамите ще бъде изравнено – по 12 състава.

Отборът, воден от Венетка Начева, се наложи драматично над Португалия с 8:7 (1:3, 2:1, 3:2, 2:1). Головете за българския тим отбелязаха Виктория Минчева (3) Мелани Христова и Теодора Димитрова (по 2) и Хрисияна Христова (1).

Първата четвъртина завърши 3:1 за португалките, които след това поведоха и с 4:1, но българките стигнаха до 4:4.

След това двубоят продължи гол за гол, като резултатът мина през 5:5 и 6:6. Тогава в рамките на минута в началото на четвъртата част Виктория Минчева наниза два гола, първият от които при игра с числено превъзходство. Португалките върнаха едно попадение за 8:7 пет минути преди края на мача.

До последния съдийски сигнал българките се отбраняваха вдъхновено, като успяха да запазят вратата си при три зони, при които иберийките играха с човек повече за по 20 секунди.

За целия мач българките имаха 8 зони (4 гола), а португалките – 11 (2 гола).

Така след успеха срещу Португалия, загубата от Русия преди това и при очертаващата се загуба и от Унгария, българските момичета най-вероятно ще играят в групата за класиране от 9-о до 12-о място.