ИЗВЪНРЕДНО: Левски с гръмка победа в Европа

Играч на "сините" с 4 гола

Шампионът на България по футзал Левски "София-Запад" стартира ударно участието си в квалификациите на Шампионската лига. "Сините" разбиха с 6:0 шотландския първенец ТМТ в първия си мач от UEFA Futsal Cup.

Столичани попаднаха в група "Н", където са още отборите на Т'Кноопунт от Холандия и Сярмтролан от Норвегия. Именно норвежците са домакини на групата, а мачовете са между 22 и 27 август, като само победителят продължава напред в турнира.

Момчетата на Николай Михов, които се завърнаха в турнира след дебютното си участие в Кипър през 2010 година, направо разпиляха своя противник. Герой на мача се превърна Христо Костов, който вкара четири попадения. Осмицата на "сините" бе точен след по-малко от две минути игра, след което удвои в 10-ата минута.

Владимир Бахъров, който вкара и в двата финала за титлата на България срещу УНСС, бе точен в 30-ата минута за 3:0. В следващите три минути Левски отбеляза още три попадения, за да запише най-големия си успех зад граница. Капитанът Дилян Койчев бе точен от дузпа, която си изработи, вкарвайки четвърти гол, след което Костов отбеляза хеттрик и четвъртото си попадения за по-малко от минута.

Утре "сините" излизат срещу холандския Т'Кноопунт от 18:00 часа в Трьомсо.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)