Нелепа вратарска грешка лиши Дунав от точка в Пловдив (ВИДЕО)

Локомотив записа трета победа в шампионата след драма в последните секунди

Локомотив Пловдив постигна победа с 2:1 на стадиона в парк "Лаута" срещу Дунав (Русе ) в мач от 7-ия кръг на Първа лига. Успехът дойде с гол в последната минута на Симеон Райков, който се възползва от грешка на вратаря на гостите Станислав Антонов.

Железничарите започнаха по-добре двубоя и заслужено поведоха.

В 11-та минута Димо Бакалов откри резултата за домакините с перфектен изстрел от границата на наказателното поле.

В последствие гол на Васил Шопов от Дунав беше отменен правилно заради засада. Русенци играха по-добре в края на първото полувреме.

В 69-та минута Юлиан Ненов изравни. Кристофор Хубчев центрира, Ненов овладя на гърди и вкара от близо.

В последните минути Симеон Райков донесе безценния успех на пловдивчани след потресаваща грешка на Станислав Антонов. Той не успя да улови върната лека топка към него и я поднесе на тепсия.

Локомотив вече е на 4-то място с 11 точки, а Дунав е 12-ти с 5.