С голям късмет Сити измъкна 3 точки в Борнемут (ВИДЕО)

Рахийм Стърлинг вкара в последната секунда на мача след рикушет в бранител

Манчестър Сити победи Борнемут с 2:1 в мач от третия кръг на Висшата лига. Победното попадение за домакините дойде в 97-та минута и бе дело на Рахийм Стърлинг.

Английският национал отправи удар, който рикушира в защитник на съперника и влетя неспасяемо във вратата на Асмир Бегович.

Серхио Агуеро бе оставен на резервната скамейка, а Бенджамин Менди, Бернардо Силва и Данило запонаха като титуляри. Кайл Уокър бе наказан заради червения си картон срещу Евертън (1:1).

Борнемут започна по-добре двубоя и логично поведе в резултата. Чарли Даниълс откри в 13-та минута със страхотен шут от границата на наказатеното поле.

Сити изравни в 21-та минута с гол на Габриел Жезус. Бразилецът беше изведен от Давид Силва и преодоля Бегович.

"Черешките" започнаха и втората част силно, но този път не успяха да стигнат до гол. Джошуа Кинг нацели гредата. След това Агуеро влезе в игра и Сити започна да владее топката повее.

В 73-та минута Николас Отаменди също нацели греда след центриране на Де Бройне.

Така се стигна до 97-та минута, когато Стърлинг вкара след щастив рикошет. Самият играч беше изгонен заради радостта си след гола.

Легенда на Арсенал: Нямат шанс за титла