ЦСКА продължава да мачка в Първа лига! "Армейците" с класика при гостуването на Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

Футболистите на Стамен Белчев с пети пореден успех в шампионата

ЦСКА спечели с 3:0 юбилейната битка номер 100 с Берое в елита. „Армейците” стигнаха лесно до успеха при гостуването си в 7-ия кръг и вече имат пет последователни победи от началото на сезона. Берое пък записа първа загуба от началото на сезона.

Берое започна на високи обороти, като още в 18-ата секунда Камбуров успя да нанесе удар между двама бранители, но стража на ЦСКА улови.

В 5-ата при центриране от левия фланг Боби Цонев отклони с глава към Еуженио, но ударът на последния бе пресечен след намеса на Недялков.

След четвърт час игра ЦСКА се активизира и направи няколко добри контраатаки, а навременни намеси на Динков и Перниш предотвратиха попадение в мрежата на домакините.

В 18-ата Рубен Пинто бе близо до гола, но диагоналният му удар прати топката на сантиметри от десния страничен стълб.

В 27-ата при остро центриране на Кулма в пеналта Кохей Като засече топката и я отклони към вратата, Перниш се разтегна максимално, но не успя да предотврати автогола.

В добавеното време Борислав Цонев отправи топовен изстрел от воле към вратата на ЦСКА, но право в Черниаускас, който успя да парира.

В 56-ата минута Николай Бодуров направи отличен пас за Каранга, който овладя на гърди и останал сам срещу Перниш лесно покачи на 2:0.

11 минути по-късно ролите се размениха. След центриране от корнер кълбото бе изчистено слабо и Каранга овладя в близост до дъгата, нападателят пусна топката без да гледа в пеналта, където от дълбочина изскочи Бодуров и с мощен шут от малка дистанция не остави шансове на Перниш – 3:0.

В 82-ата домакините можеха да вкарат почетно попадение, но след удар на Карачанаков вратарят на ЦСКА успя да отклони в корнер.

Така ЦСКА спечели с 3:0 двубоя и се изкачи на върха в класирането със 17 точки.

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона