Алекс Колев с два гола в Полша

Българският нападател на Сандеция (Нови Сонч) Александър Колев донесе победата на тима над Погон с 2:1. Юношата на Левски заби и двата гола за успеха в мача от седмия кръг на Екстракласа.

Гостите от Шчечин, които бяха без Спас Делев, поведоха в резултата в 21-ата минута, когато Формела посрещна избита от защитата топка и я прати в мрежата за 1:0.

След почивката Алекс Колев се развихри и заби два гола в рамките на 20 минути. В 56-ата той получи топката зад защитата от Бързински и с удар от въздуха направи безпомощен вратаря на Погон за 1:1.

В 75-ата минута при центриране в наказателното поле на гостите Колев се извиси над всички и с глава обърна изцяло нещата в полза на своя тим. В 80-ата минута той бе сменен, за да обере овациите на публиката.

За победителите цял мач игра и Пламен Крачунов, който се представи отново на високо ниво.

С показаното срещу Погон Колев затвърди отличната форма, в която се намира. Той се разписа и срещу вицешампиона Ягелония, а в последните три кръга неизменно е сред най-добрите 11 в елита на полското първенство.
Стоилов: И двата гола бяха плод на късмет (ВИДЕО)