Локо (Пд) U17 попари Левски-Раковски с гол-красавец (ВИДЕО)

Локомотив U17 постигнаха втора поредна домакинска победа

Юношите на Локомотив U17 постигнаха втора поредна домакинска победа в Елитната група. Възпитаниците на треньора Кириякос Георгиу сломиха с 1:0 Левски-Раковски. Двубоят се игра този следобед на Лаута, а единственото попадение бе дело на Петко Петков след топовен изстрел от над 20 метра.

Срещата започна равностойно, а битката в центъра доминираше през първите 20 минути. В 21-та минута опасно подаване по земя на Даниел Чаушев от ляво не успя да стигне до играч в черно и бяло. В 23-та минута далечен изстрел на Николай Димитров не намери целта. В 30-та минута Филип Колев бе повален в наказателното поле на Левски-Раковски, но не последва съдийски сигнал за дузпа.

В 50-та минута опасен шут на Филип Колев затрудни вратаря на гостите Енимир Хранов. В 65-та минута "сините" оцелиха страничния стълб на вратата на Локомотив. Две минути по-късно вратаря на "смърфовете" Йордан Йотов се отчете с важна намеса, като изби опасен изстрел от дясно. В 75-та минута след разбъркване от корнер, отбитата топка попадна в Петко Петков, който от над 20 метра разстреля стража на гостите за крайното 1:0.

След тази среща Локомотив събра 6 точки и е на 7-мо място в Елитната група до 17 години. В следващия кръг "черно-белите" гостуват на Септември (София). Срещата е насрочена за 3 септември от 17:30.

Френски гранд иска звездата на Локо (Пд)