Нефтохимик и Ботев Гълъбово си вкараха 4 гола в контрола

Двата тима завършиха 2:2 на неутрален терен

Без победител завършии контролата между Нефтохимик и Ботев Гълъбово, която се игра днес, в с. Межда (Ямбо). След равностоен двубой, крайният резултат от срещата е 2:2, съощиха от Прессужбата на Нефтохимик.

Всички футболисти на тима на "шейховете" записаха игрови минути, с изключение на контузените Даниел Стоянов, Георги Бинев, Виктор Янев, Атанас Гичев и Емил Рачев. Очакваше се Рачев да вземе участие в контролата, но по преценка на доктора на отбора, опитният халф и този път остана извън групата. За първи път в мач на първия отбор се включи Димитър Железов, който се състезава за U19. Защитникът се представи на ниво и успя да впечатли старши-треньора Николай Кръстев.

Първият гол в приятелската среща бе за Нефтохимик. След като Мартин Иванов бе спънат в наказателното поле, съдията мигновено отсъди дузпа в полза на бургаския тим. От бялата точка Цветан Филипов бе безпогрешен за 1:0. След няколко минути Ботев изравни, след центриране от фаул и неубедителни действия  на защитата. До почивката резултатът остана непроменен макар че опасности не ипсваха и пред двете врати..

През втората част тимът на Гълъбово поведе след центриране от корнер и последвал удар с глава към вратата на Нефтохимик. За крайното 2:2 се разписа Живко Комелов.

След паузата в първенството за "шейховете" предстоят две поредни гостувания на Локомотив София и Струмска слава.