Германската машина продължaва без грешка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Германия със седем от седем след късен гол и триумф в Прага

Националният отбор на Германия продължава да мачка наред своите съперници в световните квалификации.

Бундестима спечели с 2:1 визитата си на Чехия и така остана лидер в група „С” на зона Европа с пълен точков актив след седем мача.

Нещо повече, момчетата на Йоаким Льов вече са в серия от дузина победи в квалификации за световни финали.

Успехът в Прага обаче не дойде никак лесно и бе подпечатан едва в 88-ата минута, когато точен бе Матс Хумелс.

Срещата започна отлично за лидерите в групата и още в четвъртата минута те откриха резултата чрез Тимо Вернер, който се разписа след пас на Месут Йозил.

Гостите имаха шанс да удвоят преднината си в 20-ата минута, след една чудесна многоходова атака, но завършващият удар не бе точен.

После обаче чехите заиграха по-силно и в самия край на първата част бяха близо до изравнителното попадение.

То не стана факт, тъй като Теодор Селасие се засуети в пеналта и опита нещо средно между удар и центриране.

Така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за Германия.

След почивката опонентите си размениха по едно късно попадение и в крайна сметка Бундестима триумфира.

Играещият в германското първенство за отбора на Херта полузащитник Владимир Дарида възстанови равенството в 78-ата минута, но десет по-късно Матс Хумелс бе над всички в пеналта и с глава не остави шансове на вратаря, след като засече центриране на Тони Кроос от свободен удар.

Междувременно Норвегия и Северна Ирландия също записаха победи, налагайки се съответно над Азербайджан с 2:0 и над Сан Марино с 3:0.

След срещите Германия остава лидер в групата с максимален актив от 21 точки.

С пет по-малко имат ирландците, а чехите са трети с едва девет в своя актив.

Отборите на Норвегия и Азербайджан имат по седем, докато аутсайдерът Сан Марино е на дъното без спечелена точка от седемте си мача.