ЦСКА продължи с лекота победната серия и се откъсна на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените” с исторически успех срещу Верея, новите дебютираха, а гостите нямаха точен удар на „Армията”

ЦСКА постигна седми пореден успех, след като за първи път в историята си надви Верея.

„Червените” се наложиха с 3:0 на „Българска армия” в двубой от осмия кръг на Първа професионална лига и по този начин събраха 19 точки в актива си, с 4 повече от втория Лудогорец и с 5 от Левски, макар че преследвачите са с мач по-малко.

Момчетата на Стамен Белчев започнаха вихрено срещата и откриха резултата още в седмата минута, макар и с доза късмет.

Тогава Кирил Десподов проби по фланга и върна към Тиаго Родригес, чийто удар бе блокиран, но после топката стигна до непокрития Густаво Кулма. Последният стреля и след рикошет топката спря в мрежата – 1:0.

Десетина минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа, след като капитанът им Божидар Чорбаджийски прати топката в ръката на Георги Андонов, но твърде отблизо и реферът даде знак играта да продължи.

В 29-ата минута Десподов, заменил Станислав Манолев сред титулярите на ЦСКА, направи фрапантен пропуск, изведен сам срещу вратаря от Тиаго след грешка на Здравко Илиев. Крилото обаче опита от движение технично да прехвърли Георги Аргилашки, но не сполучи.

Логичното се случи в 37-ата минута, когато точен за втори път в срещата бе Кулма, този път след страхотна контраатака. Тя бе започната от Фернандо Каранга, отклонил с глава към Тиаго.

Той пък изведе Кулма, чийто опит за пас към Каранга бе блокиран, ала топката отново попадна у колумбиеца и той с мощен шут я прати неспасяемо в горния ъгъл – 2:0.

При този резултат дойде и почивката, а малко след нея „армейците” нацелиха гредата след страхотно изпълнение със задна ножица на Александър Дюлгеров.

В 66-ата минута ЦСКА удари горната гредата за втори път, след като Каранга отклони с коляно центриране на Тиаго.

Секунди след това логичното се случи и Фернандо Каранга вкара своя осми гол в осем мача, засичайки с глава центриране на Тиаго, за да оформи класическия аванс на своите.

След това топреализаторът на „червените” поздрави феновете в неравностойно положение, застанали на лекоатлетическата писта в близост до терена, с което спечели още повече „армейските” сърца.

После дойде ред на Раул Лое да дебютира с екипа на ЦСКА. Камерунският национал замени Кристиян Малинов в 77-ата минута, но нямаше много време да покаже качествата си.

Същото важи и за Александър Барт, който малко по-късно също записа първия си мач за „червените”, заменяйки Николай Бодуров в 84-ата минута.

Така „армейците” постигнаха първата в историята победа над Верея, след реми и загуба през миналия сезон, а освен това записаха и дебютната си суха мрежа на „Армията” през настоящата кампания.

Нещо повече, гостите от Верея дори не отправиха точен удар към вратата на ЦСКА, за да останат с 13 точки в актива си, с половин дузина по-малко от своя съперник.

В следващия кръг старозагорци приемат Дунав, докато „червените” гостуват на Черно море.