Борусия Дортмунд се изложи срещу 10 от Фрайбург (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати и голмайстори от играните двубои в елита на Германия

Лидерът във временното класиране в Германия Борусия Дортмунд не успя да пречупи  Фрайбург като гост и си тръгна само с точка от стадион „Шварцвалд”. Домакините играха повече от час в намален състав, тъй като Раве получи директен червен картон в 27-ата, но въпреки това успяха да удържат на здравия натиск на „жълто-черните”.

Това е второ реми за Фрайбург от началото на шампионата, като тимът вече има в актива си 2 точки. Дортмунд остава на първата позиция със 7 точки, но може да бъде изпреварен от Байерн Мюнхен, ако баварците успеят да победят Хофенхайм по-късно.

Аугсбург спечели с класическото 3:0 у дома срещу Кьолн, като в герой за домакините се превърна исландският нападател Алфред Финбогасон, който донесе трите точки за своя тим с хеттрик. 28-годишният нападател откри головата си сметка в мача в 21-ата минута, а 11 по-късно удвои от дузпа. Дълбоко в добавеното време оформи своя хеттрик и крайното 3:0.

Хановер, който също имаше две победи след първите два кръга в Бундеслигата, също не успя да продължи отличната си серия, завършвайки 1:1 като гост на Волфсбург. „Вълците” откриха резултата в 52-ата минута чрез Дивади, а Харник върна паритета в 75-ата минута.