Челси подчини Лестър и записа трета поредна победа (ВИДЕО)

Лондончани триумфираха с 2:1 в тежкото гостуване

Челси постигна важна победа при гостуването си на Лестър с 2:1.

"Сините" поведоха с 2:0 в хода на мача, но допуснаха гол от дузпа. В крайна сметка те задържаха аванса си и записаха трета победа през сезона.

Най-чистото положение през първото полувреме беше за Лестър. След бърза контраатака Рияд Марез проби и подаде към Ислам Слимани. Нападателят пропусна от труден ъгъл, а Тибо Куртоа спаси.

В ответната атака Челси поведе.  Сесар Аспиликуета сложи топката на главата на Алваро Мората и бившият стрелец на Реал Мадрид насочи топката в десния ъгъл на Каспър Шмайхел - 1:0.

Крейг Шекспир не беше доволен от показаното през първото полувреме и направи двойна смяна на почивката. Демарай Грей и Анди Кинг влязоха в игра.

Това обаче не даде резултат, защото Челси поведе с 2:0. Н'голо Канте реализира с далечен удар по земя, а Шмайхел можеше да се намеси много по-добре.

Срещата обаче стана интересна в 61-та минута. Съдията отсъди дузпа за Лестър след нарушение на Тибо Куртоа срещу Джейми Варди. Потърпевшия реализира и намали резултата.

В 74-та минута Давиде Запакоста направи официалния си дебют за лондончани. Италианецът можеше да вкара в 81-та минута, но ударът му по земя мина встрани. В последните минути резервата Вилиан имаше шанс да отбележи, но видя как Шмайхел спасява удара му.

Въпреки че на Лестър беше нужен само един гол, "лисиците" не успяха да направят сериозен финален натиск и не затрудниха съперника. Варди имаше възможност да вкара след центриране, но не стигна до топката. С победата си Челси вече има 9 точки след 4 кръга. Лестър остава с 3 пункта.

УЕФА глоби Барселона

Заради поведение на фенове в мач от Шампионска лига

Германия остава без няколко футболисти за подготовката на Евро 2024

Със сигурност един измежду Байерн и Реал Мадрид ще играе финал в ШЛ, което обърква плановете на Нагелсман