Старшата на ЦСКА и Берое направиха 2:2 на базата в Панчарево (ВИДЕО)

Валентин Антов, Николай Янков, Радослав Живков и Георги Славчев от утре са на лагер с националния отбор до 19 години

Юношите старша възраст на ЦСКА завършиха наравно 2:2 с Берое в мач от V кръг на Елитната група. Срещата се игра на базата в Панчарево.

Армейците, водени от Ивайло Станев, откриха резултата в последната минута на първото полувреме, когато точен беше нападателят Радослав Живков. Даниел Йорданов удвои за ЦСКА в 55-та минута с мощен шут от границата на наказателното поле. В 61-та Берое върна един гол за 2:1. Минути по-късно трябваше да бъде отсъдена дузпа в полза на ЦСКА, след като Иван Митрев беше спънат в наказателното поле, но съдията не посочи бялата точка. Берое успя да изравни в 70-та минута на мача. До края на двубоя червените пропуснаха няколко добри ситуации пред вратата на гостите, но до ново попадение не се стигна и така ЦСКА записа второ равенство от началото на сезона.

Четирима състезатели от ЦСКА U19 получиха повиквателна от селекционера на България Ангел Стойков. Защитникът Валентин Антов, халфът Николай Янков и нападателите Радослав Живков и Георги Славчев от утре са на лагер с националния отбор до 19 години. Във вторник и четвъртък лъвчетата ще играят приятелски срещи срещу Босна и Херцеговина.

Състав на ЦСКА: 1. Борис Груев (в), 5. Асен Георгиев, 15. Никола Борисов, 3. Милен Манчев, 4. Адриан Гиргинов, 6. Валентин Антов (к), 8. Жулиан Манолов, 13. Даниел Йорданов, 10. Иван Митрев, 18. Георги Костов, 9. Радослав Живков

Резерви: 12. Драгомир Захаринов (в), 19. Джулио Чарлов, 14. Александър Иванов, 11. Радослав Илиев, 17. Петър Петров, 7. Георги Славчев, 16. Емануил Личев

Старши треньор: Ивайло Станев