Атлетка от Добрич с втора титла за 3 дни

Радосвета Симеонова записа рекорд в 32-годишна надпревара

Състезателката на СКЛА "Добруджа 99" Радосвета Симеонова спечели втори маратон в рамките на 3 дни.

След като в деня на Съединението тя триумфира на едноименното състезание, днес състезателката спечели и мемориала "Ванко Дяков" с рекордно време. Това бе 32-ото издание на шосейния пробег Димитровград - Хасково.

Състезанието е в памет на Ванко Дяков - лекоатлет, спортен деятел, заместник-директор на спортното училище в Хасково. Трасето бе с дължина 15 км, а победителката записа време от 55.42 мин.

Конкуренцията тази година бе изключително голяма, като в трите възрастови групи и при двата пола се състезаваха както традиционно най-добрите бегачи от Хасково и областта, така и много класни лекоатлети от цялата страна.

Никой обаче не успя да се доближи до Радосвета, която бе с повече от 5 мин. по-бърза от втората - миналогодишната шампионка Таня Димитрова от Пловдив. Трета е Магдалена Борисова от Варна.