Севиля загря за Ливърпул с класика (ВИДЕО)

Ейбар преклони глава на "Санчес Писхуан"

Севиля постигна убедителна победа при домакинството си на Ейбар с 3:0. Всичките голове паднаха през второто полувреме.

Това беше загрявка на "белите" преди срещата с Ливърпул в сряда в груповата фаза на Шампионска лига.

Първият гол беше дело на Гансо и падна в самото начало на второто полувреме. Бразилският халф се възползва от пас на Нолито. Бен Ядер вкара за 2:0 в 76-та минута. Нападателят се разписа на празна врата след подаване на Пабло Сарабия. Класиката оформи Нолито в продължението на срещата. Трите попадения бяха еднотипни и показаха сериозните проблеми на Ейбар в отбрана.

С победата си Севиля временно оглави класирането със 7 точки преди мача на Барселона. Ейбар е на 13-то място с 3 точки.