Обзор на Бундеслигата (ВИДЕО+РЕЗУЛТАТИ)

Фрайбург изненада неприятно Борусия (Дортмунд), Хофенхайм победи Байерн, Хановер 96 измъкна равенство 1:1 при гостуването си на Волфсбург

Фрайбург -  Борусия (Дортмунд) 0:0

Фрайбург изненада неприятно Борусия (Дортмунд), удържайки нулевото равенство в двубоя между двата тима от третия кръг на германската Бундеслига.

Домакините на "Шварцвалд-щадион" играха 60 минути с човек по-малко, но въпреки това успяха да спасят точката срещу именития си опонент

Хофенхайм - Байерн 2:0

Хофенхайм нанесе първа загуба на Байерн за сезона. Това стана след като го победи с 2:0 в среща от третия кръг на германската Бундеслига.

Баварците владееха повече топката и на пръв поглед имаха инициативата на „Райн-Некар Арена” в Зинсхайм, но в 27-ата минута Марк Ут бе изведен чудесно от Крамарич при бързо изпълнение на тъч и от средна дистанция преодоля Мануел Нойер за 1:0.

Гостите от Мюнхен продължиха да отправят повече удари по посока на противниковата врата, ни Тиаго, Толисо и Левандовски нямаха точен мерник. В 51-ата минута пък Марк Ут вкара втория си гол в мача и удвои аванса на домакините след подаване на Цубер.

След успеха си Хофенхайм излезе втори със 7 точки, колкото има и лидерът Борусия (Дортмунд). Байерн е пети с 6 точки преди останалите срещи от кръга.

Волфсбург - Хановер 96 1:1

Тимът на Хановер 96 измъкна равенство 1:1 при гостуването си на Волфсбург в среща от третия кръг на Бундеслигата. Срещата на "Фолксваген Арена" предложи добър футбол за германските стандарти, но завърши без победител. "Престрелката" на игрището се случи след почивката.

Първо Даниел Дидави откри отблизо резултата в 52-ата минута със своя първи гол през сезона. Атакуващият халф заигра при "вълците" през миналата година, когато пристигна от Щутгарт. В 75-ата минута Мартин Харник изравни и донесе точката на гостите от Хановер.

С равенството днес отборът на Андре Брайтенрайтер събира седем точки, колкото има и водачът Борусия (Дортмунд). Колосът на германския футбол Байерн (Мюнхен) обаче е с мач по-малко и при победа над Хофенхайм ще излезе еднолично на върха.

ИНОВАЦИЯ

По-рано през деня ръководството на Херта Берлин пусна с 50 процента намаление билетите за мача с Вердер Бремен. То обаче важи само за жените, влизащи на стадиона, и е по повод дебюта на Бибиана Щайнхаус като главен съдия в Бундеслигата.

Щайнхаус има вече 10 години опит зад гърба си като съдия във Втора Бундеслига, а в неделя ще има възможност да дебютира на най-високо ниво на най-големия стадион в Германия - Олимпийския в Берлин. През 2007 година Щайнхаус стана първата жена-съдия в професионалния футбол в Германия.

Вижте какво каза Даниеле Де Роси

ОБЗОР: Отново Леверкузен срещу Рома в полуфиналите на ЛЕ (ВИДЕО)

„Аспирините“ с нов рекорд - 44 мача без загуба след 1:1 в Лондон

ОБЗОР: Край на мечтата на ПАОК за финал в Европа (ВИДЕО)

Десподов титуляр, Брюж смълча "Тумба"

Аталанта изхвърли Ливърпул и пренаписа историята си (ВИДЕО)

Салах вкара от дузпа единствения гол в Бергамо

Шчесни и Милик на линия за Каляри

Мойс Кийн аут за мача от Серия А

Фиорентина с една крачка по-близо до Атина (ВИДЕО)

120 минутна драма на "Артемио Франки"

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1