Маркес и Довициозо се изравниха на върха в Moto GP

Испанецът спечели в Мизано Адриатико и даде нова заявка за титлата

Марк Маркес (Испания, Репсол Хонда) се изравни с Андреа Довициозо (Италия, Дукати) на върха в класирането на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в клас MotoGP, след като спечели старта в Мизано Адриатико.

Той финишира с време 50:41.565 минути на мокър асфалт, докато Довициозо остана на трето място.

Победата не беше лесна за Маркес, защото Данило Петручи (Италия, Дукати) водеше в по-голямата част от състезанието. Испанецът обаче успя да го изпревари в последната обиколка и завърши с преднина от 1.192 секунди, а Довициозо финишира с над 10 секунди пасив на третото място.

Маркес и Довициозо имат по 199 точки, а Маверик Винялес (Испания, Ямаха), е трети със 183. И двамата лидери имат по четири победи, но Маркес е лидер заради повечето си втори места.

Винялес беше единственият пилот от заводския тим на Ямаха в Мизано, защото италианецът Валентино Роси, който е четвърти в шампионата със 157 точки, счупи крак по време на тренировка миналата седмица. Испанецът завърши четвърти
Испанец пренаписа историята на Мото GP

Маверик Винялес спечели спринтовото състезание в MotoGP на пистата в Остин

Рекорден брой отбори на "EKO 12 часа на България"

Българинът умишлено избута съперник в стената

Александър Томов: За мен е чест да участвам в Европейския рали шампионат през 2024г.

"Амбициран съм да се представя достойно и се надявам да зарадвам всички българи с изявите си", сподели рали талантът от Плевен