България защити отборната купа в европейския шампионат по мотокрос

Състезанията се проведоха на мотополигон "Ридо"

България спечели отборната купа от европейския шампионат по мотокрос, след като трима национали спечелиха своите дисциплини по време на състезанията в Самоков. Те бяха изгледани от над 10 хиляди зрители на мотополигон "Ридо".

Золтан Ордог (Румъния, Husqvarna) беше над всички в двата манша в МХ65 и триумфира заслужено с първото място на подиума, а след него финишираха Християн Георгиев (НСА Моторспорт, КТМ) и качилият се на третото място Мирослав Димитров (Марица рейсинг тийм, КТМ).

В МХ85 победата спечели и в двата манша Николай Малинов (МСК Севлиево, КТМ), а Антонис Сагмалис (Гърция, КТМ) и Кристиян Иванов (НСА Моторспорт, КТМ) се класираха в този ред и в двете състезания.

В МХ се получи уникална ситуация, при която без победа в маншовете на първото място за награждаване се качи Мартин Тодоров (Еър макс рейсинг, КТМ, 44 точки), а спечелилите по един манш Владимир Попов (НСА Моторспорт, Kawasaki) и Григор Царев (JRC-София, КТМ) останаха съответно на второ и трето място с по 41 точки.

Адриан Радута (Румъния, Yamaha) кара отлично за пореден път и с преднина от по 30 секунди в МХ 1 пред Кристиян Кръстев (Панчо рейсинг тийм, Kawasaki) и Томислав Томов (Мездрея рейсинг тийм, Yamaha) стигна до крайния успех в двата манша.

При пилотите в МХ2 двоен успех записа Майкъл Иванов (НСА Моторспорт, КТМ), а след него финишираха Хакан Халми (МСК Севлиево, КТМ) и Тони Цветков (МСК Панчо рейсинг тийм, Yamaha).