Рилски излъга Левски в контрола

"Сините" надиграха вицешампионите с 3 точки

Рилски спечели с 94:91 срещу Левски в контрола, играна в Самоков.

И двата отбора вложиха много старание и страхотна агресия от първата до последната минута.

"Сините" поведоха с 8:3, но след прекъсване Рилецо направи серия от 7-0 и обърна резултата в своя полза. До края на първата част домакините поддържаха аванс от няколко точки, без да могат да се откъснат.

Левски не успя да се възползва от продължителен период без кош за Рилски спортист в средата на втората четвърт, и чак края на полувремето скъси дистанцията до четири точки - 47:43. По 10 до почивката за "сините" имаха Крис Минков и Александър Милов, а същият актив за Рилецо бе записал Златин Георгиев.

Силните изяви на Милов и Минков и след почивката доведоха до изравняване - 52:52 след три минути игра. До края на третата част последваха няколко смени на водачеството, а финалът й дойде при  65:65.

И последната четвърт продължи без някой да успее да вземе надмощие. Рилски взе крехка преднина с две тройки, а Дерек Райт вкара важен кош 70 секунди преди сирената.

Златин Георгиев и Веселин Веселинов размениха по една тройка, но нищо не се промени в цифровото изражение на разликата.