Наполи пак разгроми Болоня, но с по-малко

Неаполитанците нанесоха първа загуба на своя съперник

Наполи продължава убедителното си представяне в Серия "А". Играчите на Маурисио Сари постигнаха победа при гостуването си на Болоня с 3:0.

Резултатът беше много по-приемлив от онова 7:1 през миналия сезон. Победата този път не дойде толкова лесно, защото Болоня имаше шансове да поведе на няколко пъти.

Симоне Верди бе близо до това да открие резултата в 6-та минута, но негов удар от опасна позиция мина встрани.

В 11-та минута Верди удари и греда след изпълнение на пряк свободен удар.

Наполи продължаваше да няма изгодни ситуации за гол. Вместо това щеше да си вкара автогол след час игра. Рейна изчисти една топка и тя рикошира в Раул Албиол и се понесе към вратата. Кулибали реагира бързо и предотврати откриващия гол.

Противно на логиката Наполи откри в 66-та минута. Кайехон вкара с глава след находчиво центриране на Лоренцо Инсине.

Дрис Мертенс довърши домакините в 83-та минута. Той отне топката на чилиеца Ерик Пулгар и преодоля Миранте от малък ъгъл - 2:0. Третото попадение падна в последните секунди. Фази Гулам и Инсинье направиха хубаво двойно. След това бека комбинира със Зиелински и се стигна до попадение на поляка. В края и Алан имаше шанс да вкара, но Миранте спаси брилянтно.

Наполи, подобно на Ювентус и Интер, продължава с пълен актив от точки - 9. Поражението беше първо за Болоня и тимът има 3 пункта до момента.