Зетова: Втората ни разпределителка обърна мача с Куба

Важен е крайният резултат, така че сме щастливи, допълни треньорката

Треньорът на волейболните ни националки до 23 г. Антонина Зетова беше щастлива след трудната победа на момичетата й в двубоя срещу Куба на световното първенство в Словения.

България спечели инфарктно срещата, след като обърна резултата от пасив с 0:3 гейма до успех с 4:3 гейма.

„Мисля, че момичетата бяха доста напрегнати в началото, защото много искаха да спечелят тази среща. Затова и не играха особено добре. Тези бързи мачове не ти дават никакъв шанс да се върнеш в двубоя.

Не осъзнавахме ситуацията, докато не загубихме три гейма от Куба. Вярвам, че втората ни разпределителка промени играта. Много се радвам, че имам две състезателки, които могат да спечелят мача с играта си. Знам, че Куба е много силен отбор.

Те показа много силна игра в началото - добро посрещане, забивки и блокове. Не ни оставиха шанс да играем. Когато започнахме да наваксваме в резултата, те започнаха да правят повече грешки и ние заиграхме по-спокойно.

Само крайният резултат е от значение. Този мач беше много важен за нас. Щастливи сме, че грабнахме победата", заяви след срещата Зетова.

Така България заема второто място в групата си с актив от 8 точки след 3 успеха в 3 мача. Първи са бразилките, които също нямат загуба, но са с пълен актив от 9 т.