Как ще завърши мачът Лудогорец - Хофенхайм?

13 септември 2017 16:49 Ани Стоилкова

Томова с драматичен успех във Франция

Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Биариц (Франция) с награден фонд 80 000 долара.

В първия кръг тя записа драматична победа над Олга Саес Лара от Испания с 6:7(4), 6:4, 6:4. Двубоят продължи цели 2 часа и 25 минути.

С този успех Томова, която е поставена под №5 в надпреварата, си осигури 10 точки за световната ранглиста. Във втория кръг тя ще се изправи срещу Ирина Мария Бара от Румъния.

Днешният двубой премина през редица обрати и драматични моменти. Виктория загуби три поредни гейма и изоставаше с 2:5 в първия сет. Тя успя да спаси три сетбола преди да изравни за 5:5 и да стигне до тайбрек, но там не удържа на високото си темпо и загуби със 7:4.

Във втората част 22-годишната софиянка поведе с 3:1, но се стигна до изравняване. В крайна сметка Вики не се предаде и изравни резултата за 1:1. Играта вървеше гейм за гейм в третия сет и първа проби испанката за 4:3, но преднината й веднага бе заличена и Томова не й даде повече геймове до края на мача.

Това бе втори пореден успех за Томова, в който престоя на корта повече от 2 часа. В неделя тя спечели финала на турнира в София след много оспорвана битка срещу Джесика Пиери. За нея това бе шеста поредна победа и демонстрация за новото ниво на физическа форма, в което се намира.