Сити отказа Фейенорд за 10 минути (ВИДЕО)

Джон Стоунс вкара два гола за успеха на "гражданите"

Мачестър Сити стартира ударно тазгодишното си участие в Шампионската лига. Англичаните унищожиха с 4:0 Фейенорд в мач от група F на надпреварата.

Гостите на практика отказаха съперника си още в първите 10 минути на двубоя, в които набързо вкараха два гола. Първо Джон Стоунс стреля с глава след центриране отляво. Топката премина между краката на защитник и след само 90 секунди игра резултатът вече беше 1:0 за Сити.

Последва дежурния гол на Серхио Агуеро. Аржентинецът засече остро подаване отдясно на Кайл Уолкър и топката влетя в далечения ъгъл.

Англичаните не се задоволиха с натрупания аванс и в 25 минута Габриел Жезуш вкара още едно попадение на празна врата. Футболистите от Манчестър изпълниха корнер, след който Менди стреля в защитник. Вторият удар беше спасен от Брадли Джоунс, но топката отиде в непокрития Жезуш, който не сгреши. Останаха сериозни съмнения за засада на бразилеца.

През втората част гостите продлжиха да атакуват и в 63-ата минута Стоунс отбеляза втория си гол в срещата. Той отново се разписа с глава. Де Бройне центрира отляво след двойно подаване при изпълнение на корнер.

В следващия кръг Сити приема Шахтьор, а Фейенорд гостува на Наполи.