До къде ще стигне Григор Димитров на Аустрелиън оупън?

14 септември 2017 00:07 Пламен Димитров

Шахтьор шокира Наполи (ВИДЕО)

Шахтьор (Донецк) победи с 2:1 Наполи в група F на Шампионската лига.

Футболистите на Пауло Фонсека стояха по-добре от своите опоненти и спечелиха заслужено. Освен това единият от головете им дойде след детинска грешка на опитния вратар на италианците Хосе Рейна.

В 15-ата минута Факундо Ферейра от домакините намери с пета Тайсън пред наказателното поле. Бразилецът нахлу и с нисък шут вкара за 1:0 за Шахтьор.

Веднага след началото на второто полувреме Марек Хамшик можеше да изравни с глава. В 58-ата минута Ферейра се възползва от груба грешка на Рейна и отблизо с глава направи 2:0 за тима от Украйна.

В 72-ата минута Дрис Мертенс бе пометен в наказателното поле на Шахтьор, а Милик от дузпа намали.

Малко след това обаче гредата спаси Пепе Рейна от трети гол и интригата остана жива до края, но гостите така и не успяха да стигнат до ново попадение.