Лацио с драматична победа (ВИДЕО)

Успяха да победят Витес

Лацио успя да вземе победата при гостуването си на Витес с 3:2 в мач от група "К" на Лига Европа.

Витес взе преднина в двубоя в 33-ата минута, когато Рашица центрира по земя и Тим Матавш отблизо вкара за 1:0.

Последва натиск на Лацио и на два пъти гостите претендираха за дузпа заради нарушения в наказателното поле, които бяха подминати от съдията. В началото на втората част Лацио обаче успя да изравни. При едно разбъркване в пеналта топката не бе изчистена добре от защитниците на домакините и попадна в Марко Пароло, който от воле я прати във вратата за 1:1.

Витес бързо си върна преднината в резултата. В 57-ата минута отново Рашица напредна отдясно и пусна остър пас по земя във вратарското поле, където Линсен засече топката за 2:1.

Лацио обаче отново издебна своя момент и успя да се върне в мача. В 67-ата минута след хубава атака на гостите Фелипе Кайседо с пета нагласи топката за Чиро Имобиле, който с премерен удар я насочи в долния ъгъл на вратата за 2:2.

Последваха нови страхотни пропуски на играчите на Витес, които в крайна сметка бяха наказани. В 75-ата минута Алесандро Мурджа се възползва от груба грешка на защитник, отне топката и вкара за крайното 2:3.

Така Лацио измъкна първата си победа в групата, докато за Витес остава само да съжалява, че не взе нещо от тази среща.