Робен и Лева сразиха Майнц (ВИДЕО)

Шалке постигна трудна победа в Бремен, вижте всички резултати

Байерн (Мюнхен) победи Майнц с 4:0 като домакин в мач от 4-ия кръг на Бундеслигата.

Успехът дойде лесно за баварците и те показаха формата от миналия сезон. Много добър мач изиграха Ариен Робен и Роберт Левандовски, които се и разписаха.

В 12-та минута Байерн вкара ранен гол и си успокои мача. Томас Мюлер стреля и топката се отклони в Робен, което заблуди вратаря.

Холандецът отбеляза в 23-та минута след добър извеждащ пас на Джошуа Кимих. Робен завърши с техничен прехвърлящ удар.

Третият гол бе дело на Левандовски след 50 минути игра. Полякът се възползва от центриране на Мюлер отдясно. В 77-та минута 9-ката вкара и второто си попадение в мача, с което оформи крайния резултат. Той реализира технично с глава след нова асистенция на Кимих.

Така Байерн събра 9 точки, но отва не с тигна за първата позиция. Хановер остава на върха с 10. Майнц е 14-ти с 3 точки.