Ливърпул се върна към пословичните издънки у дома (ВИДЕО)

Бърнли продължава да краде точки от фаворитите

Ливърпул се издъни при домакинството си на Бърнли и завърши наравно 1:1 във Висшата лига.

Играчите на Юрген Клоп играха слабо в хода на срещата от 5-ия кръг и потърсиха сериозно победата едва в края. Тези на Шон Дайш се защитаваха умело и заслужено се поздравиха с точка.

Бърнли изненадващо поведе в 27-та минута. Скот Арфийлд се разписа след като Крис Ууд му свали топката. Ливърпул обаче отвърна само 3 минути по-късно. Салах се разписа след добър дълъг пас на Емре Джан.

"Мърсисайдци" не играха кой знае колко силно в хода на първото полувреме, но през второто вдигнаха темпото. Те на няколко пъти опитаха далечни удари, но мерникът им не бе точен.

Драма обаче имаше в последните 10 минути на срещата.

В 81-та минута Бен Мий имаше страхотен шанс да донесе победата на Бърнли. След изпълнение на ъглов удар той стреля с глава, но Матип изби на гол линията. В последвалия корнер нов опасен удар на Мий някак си не влетя в мрежата заради спасяване на Миньоле.

В 86-та минута Ливърпул нацели греда, което затвърди драматичния финал на срещата. Соланке разтресе горната рамка на вратата след центриране на Александър-Арнолд. В хода на атаката Ливърпул поиска дузпа заради интервенция срещу Мохамед Салах.

Така Бърнли постигна победа при гостуването си на Челси и равенства при тези на Тотнъм и Ливърпул. С точката Ливърпул събра 8 точки. Бърнли има същия актив.

Ето всички резултати и голмайстори от играните до момента срещи във Висшата лига:

Кристъл Палас – Саутхемптън 0:1

0:1 Стивън Дейвис (6’)

Хъдърсфийлд – Лестър 1:1
1:0 Лоран Депоатр (46’)
1:1 Джейми Варди (50’, дузпа)

Ливърпул – Бърнли 1:1
0:1 Скот Артфийлд (27’)
1:1 Мохамед Салах (30’)