Барса изстрада обрат срещу Хетафе (ВИДЕО)

Най-скъпата покупка на каталунците се счупи

Барселона постигна изстрадана победа с 2:1 при гостуването си на Хетафе в мач от 4-ия кръг на испанското първенство.

Ернесто Валверде заложи на всичките си звезди, включвайки в нападение Лионел Меси, Усман Дембеле и Луис Суарес. Само след 26 минути игра най-съпото попълнение в историята на каталунците - Дембеле беше сменен принудително заради контузия.

В 39-ата домакините заслужено откриха резултата. Японецът Шибасаки вкара красив гол с удар от въздуха от дъгата на наказателното поле.

В добавеното време на първото полувреме Меси изпълни пряк свободен удар, завъртя със сила топката над стената, тя влизаше около сглобката, но вратаря на Хетафе Гуаита отрази по забележителен начин.

Второто полувреме стартира с натиск на Барса. Ернесто Валверде реши да замени Андрес Иниеста с Денис Суарес. В 48-ата минута резервата падна в наказателното поле и поиска дузпа, но съдията Фернандес Борбалан подмина ситуацията.

В 54-ата героят от първата част Шибасаки също напусна с контузия.

След малко повече от час игра усилията на гостите дадоха резултат. Сержи Роберто подаде към Денис Суарес малко зад дузпата и младокът технично прати топката в горния ъгъл за 1:1.

В 68-ата Луис Суарес падна в наказателното поле след сблъсък с Джене Дакунам. Съдията прецени, че това не е дузпа. Барселона все пак успя да стигне до трите точки 6 минути преди края. Паулиньо прати топката в мрежата на домакините с удар по диагонала.

След този мач каталунците са лидери с 12 точки от 4 мача, а Хетафе е 11-и с 4 т.