Волейболистките се разминаха с финал на световното

Момичетата на Тони Зетова ще спорят за бронза с Доминиканската република

Волейболните националки на България до 23 години ще играят за бронзовите медали на световното първенство, след като отстъпиха с 1:4 (11, -10, -12, -16, -4) на домакините от Словения.

Момичетата на Тони Зетова започнаха силно двубоя, спечелвайки без проблем първата част. След това домакините набраха инерция и поведоха в резултата с 2:1. В четвъртия гейм се завърза интрига, нашите стигнаха дори до геймбол, но словенките се оказаха по здрави психически и дръпнаха с 3:1. В решаващия пети гейм българките се предадоха на 4.

Най-резултатна от националките ни беше Гергана Димитрова с 13 точки (12 блокада, 3 аса), а Мирослава Паскова заби 9 точки (1 блокада, 1 ас).

За Словения Иза Млакар реализира 18 точки (3 блокади, 1 ас).

Утре българките излизат срещу тима на Домиканската република, който поведе с 3:1, но загуби с 3:4 от Турция в другия полуфинал. За титлата ще спорят туркините и Словения.