Творческа безпомощност на "Стамфорд Бридж" - 0:0 (ВИДЕО)

Челси и Арсенал взеха по точка, Луиш гори за 3 мача

Дългоочакваният лондонски сблъсък между Челси и Арсенал на "Стамфорд Бридж" разочарова.

Двата тима завършиха при резултат 0:0 и подходиха прекалено предпазливо. Темпото на срещата се вдигаше в дадени моменти, но голови положения липсваха. На терена преобладаваха физическите сблъсъци и безцелни изритвания на топката.

Звездите на двата отбора - Еден Азар и Алексис Санчес, останаха на скамейката респективно за Челси и Арсенал. Те влязоха на терена в хода на второто полувреме, но не промениха ситуацията на терена. Месут Йозил изобщо не попадна в групата на "артилеристите".

В 41-та минута се откри най-чистата възможност пред Арсенал. Аарън Рамзи дриблира между няколко футболисти на Челси и с техничен удар нацели гредата. Топката се оказа в Лаказет и французинът от много изгодна позиция прати кълбото в космоса.

Давид Луиш от домакините беше изгонен в 88-та минута и ще пропусне следващите 3 срещи нна Челси. Бразилецът не прецени влизането си срещу Сеад Колашинац и застраши здравето му.

Арсенал упражни известен финален натиск с човек повече, но той не доведе до резултат.

С тази точка Челси събра 10 и се настани на 3-то място в класирането. Арсенал е със 7 пункта на 12-та позиция.