Леверкузен записа първа победа със стил (ВИДЕО)

"Аспирините" писаха четворка на Фрайбург и поеха глътка въздух

Байер (Леверкузен) записа първа победа през сезона в Бундеслигата. Това се случи в 4-ия кръг след победа над гостуващия Фрайбург с 4:0.

Резултатът беше открит от Кевин Фоланд 21-та минута. Той реализира с фамозен далечен изстрел извън наказателното поле.

Вторият гол падна в 29-та минута и беше дело на Чарлес Арангис в 29-та минута. Чилиецът вкара с красив далечен удар от воле след разбъркване породено от изпълнение на ъглов удар.

Класиката беше оформена от Фоланд, който в 34-та минута вкара след успореден на вратата пас от Ларс Бендер.

В края на мача остана време и за Юлиян Брант да оформи крайното 4:0. Той се оказа в ситуация очи в очи с вратаря и не сбърка.

Леверкузен вече има 4 точки и е на 12-то място в таблицата. Фрайбург потвърди лошия старт и е без победа - 2 точки и 16-та позиция.