Дортмунд оглави Бундеслигата след бой над "козлите" (ВИДЕО)

Кьолн продължава да ниже загуба след загуба

Борусия Дортмунд оглави германското първенство благодарение на много убедително представяне срещу Кьолн. "Жълто-черните" победиха на "Сигнал Идуна Парк" с 5:0 и показаха, че са в страхотна форма, с което влошиха още повече ситуацията при противника.

В "козлите" личеше умора заради мача с Арсенал в Лига Европа в четвъртък (1:3).

Резултатът в Дортмунд беше открит от бившия игра на Фрайбург Максимилиан Филип във втората минута. Той реализира с глава след центриране отдясно на друго ново попълнение - Андрий Ярмоленко.

Централният защитник Сократис Папастатопулус направи 2:0 в продължението на първото полувреме. След центриране от корнер вратаря на гостите изпусна топката и я предостави на тепсия на гръка.

Класиката беше оформена в 59-та минута от Пиер-Емерик Обамеянг. Габонецът реализира дузпа, а само минута по-късно направи и 4:0. Асистенцията му достави Лукас Пишчек след бърза атака.

Последният пирон в ковчега на "козлите" заби отново Филип в 69-та минута. Той беше изведен от Махмуд Дауд и технично прехвърли Тимо Хорн.

С победата Борусия оглави Бундеслигата с актив от 10 точки. Хановер е със същия актив, но по-лоша голова разлика. Кьолн е напоследната позиция с 4 загуби от 4 загуби.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини