16-годишна сензация не стигна на Дженоа в шоу с Лацио (ВИДЕО)

Андрей Гълъбинов остана на пейката

Дженоа загуби от Лацио с 2:3 като домакин в мач от 4-ия кръг на италианската серия "А". Андрей Гълъбинов остана резерва за домакините и не влезе в игра.

Невероятният 16-годишен талант Пиетро Пелегри вкара два гола за Дженоа, но това не се оказа достатъчно дори за точка.

Мишел Бастош откри резултата за "орлите" в 13-та минута. Сергей Милинкович-Савич изпълни пряк свободен удар, който беше избит от вратаря Перин, но бразилецът добави отблизо.

Роденият през 2001 г. Пиетро Пелегри обаче изравни резултата в 57-та минута. Той стреля слабо, но топката се отби в защитник и заблуди вратаря на гостите.

Тогава дойдоха минутите на Чиро Имобиле, който се намира в страхотна форма. Нападателят даде нов аванс на лациалите в 70-та минута, след като се възползва от добро подаване на Джордан Лукаку.

Младият Пелегри отново изравни в 73-та минута. Зуканович му центрира отляво и нападателят се хвърли страхотно, за да чукне топката към вратата на съперника - 2:2.

В крайна сметка Лацио стигна до победата с нов решителен гол на Имобиле. Опитният нападател се възползва от потресаваща грешка на противников защитник, който му подари топката.

Това беше 3-та победа за Лацио от началото на сезона и тимът има 10 точки за 4-то място в таблицата. Дженоа и Гълъбинов са на 16-та позиция с 1 точка. Геноанците още търсят първата си победа.