Ливърпул с Коутиньо отпадна безславно за купа (РЕЗУЛТАТИ И ВИДЕО)

Лестър излъга "мърсисайдци" и ги изхвърли от турнира за Купата на лигата

Ливърпул за четвърти пореден път не успя да победи. Играчите на Юрген Клоп загубиха с 0:2 при гостуването си на Лестър в мач от третия кръг в турнира за Купата на Лигата.

"Червените" отпадаха безславно от турнира още в първия си мач, въпреки че германският наставник пусна Филипе Коутиньо, Джордан Хендерсън и Жоржиньо Вайналдум като титуляри.

Подобно на Ливърпул, Лестър също направи много промени за тази среща. Джейми Варди, Рияд Марез, Кристиан Фукс, Каспър Шмайхел и други титуляри изобщо не взеха участие.

През първото полувреме Доминик Соланке беше най-опасният играч на "мърсисайдци" и изпусна няколко изгодни ситуации за гол. Филипе Коутиньо също отправи удари, но те бяха неточни.

В 65-та минута Лестър поведе. Резервата Шинджи Оказаки реализира след многоходова акция. Уес Морган подаде към Винсент Ибора с глава, а след това испанецът направи същото към Оказаки. С прецизен удар последният откри.

Малко по-късно друга резерва в мача - Бен Уудбърн, бе много близо до това да изравни. Негов техничен удар прелетя на сантиметри над горната греда на стража Хеймър.

Вместо Ливърпул да натисне, Лестър вкара втори гол. Алжирецът Ислам Слимани реализира много красиво попадение от границата на наказателното поле. Неговият шут влезе в сглобката на вратата на Дани Уорд.

Двата тима ще се изправят един срещу друг отново в събота, но във Висшата лига.