Атлетико спаси дузпа и взе точките в Билбао (ВИДЕО)

Хората на Симеоне показаха характер

=Атлетико (Мадрид) записа втора поредна победа в испанското първенство. В мач от междинния 5-ти кръг хората на Диего Симеоне победиха Атлетик (Билбао) като гост с 2:1.

В 39-та минута Билбао получи правото да изпълни спорна дузпа. Филипе Луиш изби една топка, а играч на домакините се струполи на земята. Справедливостта възтържествува и вратарят Ян Облак спаси изпълнението на Ариц Адурис.

В 55-та минута Атлетико откри резултата. Анхел Корея реализира след страхотна триходова акция между него, Антоан Гризман и Коке.

Резултатът стана 2:0 в 73-та минута чрез резервата Яни Караско. Белгиецът се възползва от извеждащ пас на Гризман.

Билбао намали пасива си в 92-та минута. Ветеранът Раул Гарсия вкара след пас на Баленсиага, но този гол се оказа прекалено късен и без значение.

С победата си Атлетико събра 11 точки и е на второ място в класирането. Билбао е със 7 точки на 7-ма позиция.

В друг мач от кръга Леганес и Жирона завършиха при резултат 0:0.