Ювентус няма спирачки (РЕЗУЛТАТИ+КЛАСИРАНЕ)

Милан записа втори пореден успех в Серия "А"

Шампионът Ювентус продължава без загубена точка от началото на сезона в Серия "А".

В мач от междинния пети кръг "Старата госпожа" се наложи с 1:0 у дома над Фиорентина. "Бианконерите" са с 15 точки, но са втори във временното класиране, тъй като са с по-лоша голова разлика от тима на Наполи, който също е с 5 победи от 5 мача.

Автор на единствения гол тази вечер на "Алианц Стейдиъм" стана хърватският нападател Марио Манджукич седем минути след почивката.

Милан пък записа втори пореден успех в Серия "А". "Росонерите" надвиха новака СПАЛ 2013 с 2:0 след две дузпи, които бяха реализирани от Рикардо Родригес (26-ата минута) и Франк Кесие (60-ата минута). Двубоят на на "Сан Сиро" бе от 5-ия кръг на калчото, а четвъртия успех в тази кампания да домакините ги изведе на четвърто място с 12 точки.

"Червено-черните" вече изостават само са една точка от градския си съперник Интер (13), докато лидерите Наполи (15) и Ювентус (15) продължават да се движат с пълен актив в първенството.