Пловдивският Локомотив потегли успешно за Купата

„Смърфовете” надвиха градския съперник Марица с 3:1 пред обидно малко фенове

Локомотив Пловдив е предпоследният участник в 1/8-финалите на турнира за Купата на България.

Това стана факт, след като „смърфовете” се наложиха с 3:1 над градския съперник Марица.

Двата отбора се разбраха срещата да се проведе на „Лаута”, макар че домакин беше тимът от Втора лига, а на стадиона имаше обидно малко фенове - по-малко от 500.

Срещата започна равностойно, като в последствие “Локомотив” имаше лек превес. В началните минути Свилен Щерев стреля от воле, но Диао улови. Илия Николов също се намеси вещо при едно центриране в наказателното поле.  В 11-та минута Симеон Райков центрира опасно, но никой не засече. В 23-та минута отново Свилен Щерев стреля, но топката премина над вратата, а две минути по-късно Симеон Райков стреля неточно за “черно-белите”.

В 30-та минута Халед Аяри засече центриране отляво, но Илия Николов с вещина улови. Малко по-късно Везалов можеше да отбележи във собствената си врата. Той върна лошо топката към вратаря на “Локомотив”, но стражът все пак се справи. В 37-та минута Свилен Щерев не успя да нанесе удар от изгодна позиция, след хубав пас към него.

В 40-та минута Димитър Везалов засече с глава центриране, но Николов отново се намеси избивайки в корнер. Така до края на полувремето двата тима не отбелязаха гол и се оттеглиха на почивка при 0:0.

Втората част не започна добре за “Марица”. В 47-та минута топката достигна до Дино Мартинович, който откри резултата с удар в долния ляв ъгъл на Илия Николов.  В 59-та минута Симеон Райков стреля добре от пряк свободен удар и удвои - 0:2 в полза на  “Локомотив”. Венцислав Гюзелев намали резултата в 63-та минута.

Димитър Юруков проби и навлезе в наказателното поле на противника, след което пусна към непокрития Гюзелев, който стреля в горния десен ъгъл намалявайки на 1:2. Две минути по-късно Петър Чалъков можеше да изравни, но Диао се намеси успешно. В 66-та минута “черно-белите” стигнаха до трети гол. Негов автор стана Димо Бакалов. В следващите минути и в двата тима бяха извършени промени. Играта се накъса, а темпото поспадна.

Все пак в 79-та минута Свилен Щерев стреля, но над вратата. Малко по-късно Мирослав Пушкаров се опита да прехвърли излезлият напред Диао с удар почти от центъра, но не сполучи. До края на мача интересни ситуации липсваха и резултатът се запази 1:3 до последния сигнал на съдията Давидов.

Така Локомотив Пловдив потегли успешно за Купата и очаква жребия за 1/8-финалите, който ще се тегли във вторник.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Марица: Илия Николов, Никола Марин, Атанас Ташолов, Атанас Куманов, Мирослав Пушкаров, Христо Янчев, Костадин Дяков, Петър Чалъков, Свилен Щерев, Венцислав Гюзелев, Димитър Юруков;

Локомотив: Мори Диау, Георги Пашов, Димитър Везалов, Асен Георгиев, Марк Бедиме, Димитър Велковски, Янко Ангелов, Димо Бакалов, Дино Мартинович, Симеон Райков, Халед Аяри;

Ето и всички резултати от играните до момента 1/16-финали за Купата на България, сезон 2017/2018:

Несебър - ЦСКА 1:4

Нефтохимик - Царско село   1:2

Севлиево - Берое   0:2

Сокол (Марково) - Дунав   1:4

Вихрен (Сандански) - Септември (София) 0:2

Ботев (Гълъбово) – Левски 0:1 (след продължения)

Ботев (Враца) - Пирин (Благоевград) 3:1

Черноморец (Балчик) - Славия 0:2