Хари Кейн поведе Тотнъм към успех в дербито с Уест Хем (ВИДЕО)

Нападателят вкара два пъти за победата с 3:2, грозни сцени в края на мача

Тотнъм победи Уест Хем с 3:2 като гост в лондонското дерби от шестия кръг на английската Висша лига.

С успеха възпитаниците на Маурисио Почетино се изкачиха до третото място в класирането с 11 точки.

Голмайсторът на „шпорите” Хари Кейн се разписа на два пъти, а в последните 20 минути на двубоя тимът му игра с човек по-малко, тъй като лятното попълнение Серж Орие бе изгонен.

Мачът започна сравнително равностойно, но в заключителните минути на първото полувреме Тотнъм нанесе своя удар с две бързи попадения на Кейн след асистенции на Деле Али.

В 34-ата минута нападателят засече с глава центриране на английския национал, който бе изведен отлично в коридор от Кристиан Ериксен.

Четири минути по-късно пък Деле Али получи извеждащо подаване от Ян Вертонген и стреля, а вратарят Джо Харт успя да избие удара му, но право към Кейн, който направи добавка от десетина метра в опразнената мрежа – 2:0.

При този резултат дойде и почивката.

Тотнъм стигна до трети гол след час игра. Центриране на Серж Орие беше избито, но право към Кристиан Ериксен, който с хубав удар от границата на наказателното поле за трети път преодоля Харт.

"Чуковете" успяха да върнат един гол пет минути по-късно. След центриране от корнер Жозе Фонте отклони с глава към далечната греда, където непокритият Хавиер Ернандес също с глава от непосредствена близсто засече за 1:3.

Малко по-късно Юго Лорис спаси опасен удар на Чичарито, а в 70-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Орие получи втори жълт и червен картон заради нарушение срещу Анди Керъл.

Десетина минути преди края Лорис отново се намеси решаващо след изстрел на Чичарито, но в 87-ата минута френският страж не успя да направи нищо след мощен удар отблизо с глава на Шейку Куяте за 2:3.

До края домакините натискаха в търсене на изравняването, но не успяха, а в края нервите на футболистите не издържаха и се стигна до неприятни сблъсъци на терена.

Така „чуковете” загубиха и останаха на 17-ото място с 4 точки след само една победа от началото на сезона.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини